de gb cz Wybór czcionki standardowej Wybór czcionki średniej Wybór czcionki dużej    Wybór kontrastowej czcionki standardowej Wybór kontrastowej czcionki średniej Wybór kontrastowej czcionki dużej     Mapa strony internetowej PNGS

Góry Stołowe - kraina zrodzona z morza

_   Turystyka

Narciarskie trasy biegowe

Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, w okresie zimowym wytyczane są narciarskie trasy biegowe. Konfiguracja terenu oraz malowniczy, zimowy krajobraz sprzyjają uprawianiu w Górach Stołowych tej formy rekreacji. Wyznaczone są pętle, których przebieg umożliwia poruszanie się po całym niemal obszarze Parku. Punktem centralnym jest miejscowość Karłów, posiadająca odpowiednią bazę noclegową i gastronomiczną.

Trasy narciarstwa biegowego na terenie Gór Stołowych, utrzymywane są przez Gminę Radków. Więcej informacji na temat przetarcia szlaków oraz działalności wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Karłowie uzyskać można w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie.

Aktualne informacje na temat warunków śniegowych i stanu tras biegowych zamieszczane są również na stronie ski.kladskepomezi.cz  Komunikaty dotyczące PNGS zamieszczane są w języku polskim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez GCKSIT w Radkowie w dniu 09.01.2009r. rozpoczęła swoją działalność wypożyczalnia sprzętu biegowego w Karłowie. Wypożyczalnia zlokalizowana jest w Punkcie Informacji Turystycznej w Karłowie.

mapa tras narciarskich

lupa Aby zobaczyć powiększenie, kliknij mapę!

UWAGA!

Na trasach narciarskich Parku Narodowego Gór Stołowych obowiązuje zakaz poruszania się pieszo i wprowadzania psów.

zakaz ruchu pieszych     zakaz wprowadzania psów


Odwiedzając Góry Stołowe zimą, należy pamiętać, że część szlaków turystycznych jest zamknięta ze względu na silne oblodzenie i przejście nimi jest zabronione.

Park Narodowy Gór Stołowych
ul. Słoneczna 31   
57-350 Kudowa Zdrój
tel. +48 74/ 8661-436, +48 74/ 8662-097
fax. +48 74/ 8654-918
pngs@pngs.com.pl

Copyright by Park Narodowy Gór Stołowych