de gb cz Wybór czcionki standardowej Wybór czcionki średniej Wybór czcionki dużej    Wybór kontrastowej czcionki standardowej Wybór kontrastowej czcionki średniej Wybór kontrastowej czcionki dużej     Mapa strony internetowej PNGS

Góry Stołowe - kraina zrodzona z morza

_   Edukacja

Oferta edukacyjna PNGS

W trakcie zajęć...

Podstawowe cele prowadzonej edukacji ekologicznej to:

 

 

 

Park Narodowy Gór Stołowych zaprasza do odwiedzenia nowego ośrodka edukacyjnego - Ekocentrum PNGS. Prezentowana jest tu nowoczesna, interaktywna ekspozycja stała poświęcona przyrodzie i historii Gór Stołowych
Pracownicy PNGS prowadzą zajęcia terenowe dla grup szkolnych, a także uczestniczą w zająciach wyjazdowych dla dzieci i młodzieży.
Od 2017r. PNGS posiada obiekt Centrum Szkoleniowo - Edukacyjnego w Karłowie (Karłów 10 - d. Hotel Karłów). W obiekcie znajdują się dwie sale konferencyjne oraz szeroka baza noclegowa.
W terenie Parku celom edukacyjnym służą ścieżki dydaktyczne:

Jedną z form nauczania w ośrodku dydaktycznym są warsztaty edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży Ziemi Kłodzkiej oraz przyjeżdżających w Góry Stołowe, a także do nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Park Narodowy Gór Stołowych organizuje także wystawy i plenery fotograficzne oraz dba o wydawnictwa - broszury i foldery związane z przyrodą Parku i jej ochroną.

Oprócz pracowników realizujących działalność edukacyjną Park zatrudnia także pracowników naukowych, którzy prowadzą prace badawcze związane z przyrodą Gór Stołowych i jej ochroną, zajmują się dokumentacją badań prowadzonych przez placówki naukowe z zewnątrz i często w nich współuczestniczą, nadzorują praktyki studentów wydziałów przyrodniczych uczelni odbywane na terenie Parku, aktywnie uczestniczą w konferencjach naukowych i zjazdach związanych z badaniami przyrody parków narodowych.

Park Narodowy Gór Stołowych prowadzi również działalność wydawniczą.

Cennik zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Park Narodowy Gór Stołowych.

Park Narodowy Gór Stołowych
ul. Słoneczna 31   
57-350 Kudowa Zdrój
tel. +48 74/ 8661-436, +48 74/ 8662-097
fax. +48 74/ 8654-918
pngs@pngs.com.pl

Copyright by Park Narodowy Gór Stołowych