Z Dobrošova wokół Malinové góry i Dubovic

Ten, kto chce wybrać się z Nachodu na popołudniową wycieczkę na nartach biegowych, nie znajdzie chyba lepszej trasy. Najpierw rozgrzeje mięśnie wjazdem na Dobrošov, trochę odpocznie na dobrošovskich łąkach i podczas zjazdu do przystanku autobusowego Polsko, oraz poćwiczy technikę klasyczną na trasie wokół Malinové góry i Dubovic. Narty można zdjąć dopiero w Bělovsi, na dolnej stacji kolejowej lub przy browarze w Nachodzie. W zależności, czy będzie dostatek śniegu w miejskim lesie Montace.

Jiráskova chata

Szczytami Gór Jastrzębich

Narciarskie szlaki biegowe wiodące szczytami Gór Jastrzębich są podczas śnieżnych zim utrzymywane przez członków związku Gór Jastrzębich. Całodniowa wycieczka narciarska, w części prowadzona po utrzymywanych trasach, może się rozpocząć na przystanku kolejowym w Radvanicích a zakończyć w Hronovie. Przy dobrych warunków pogodowych i śniegowych, trasie zapewnia mało męczące odcinki oraz przepiękne widoki na otoczony ochroną przyrodnicza region Broumovska z znanymi Skałami Adršpašsko-teplickimi oraz wzgórzami stołowymi Ostaš a Turov, które na pewno rzucą się w oczy podczas jazdy.

Narciarskie trasy biegowe

Wokół Ostašu

Od przystanku kolejowego w Źďáru nad Metują do Ostašu jest niedaleko. W lecie miejscowi odbywają piesze spacery na tę górę, w zimie zaprasza do wypróbowania swoich sił trasa narciarstwa biegowego, poprowadzona dookoła dominującego na Wyżynie Polickiej wzniesienia. Po ciepłym posiłku, który możemy spożyć w przyjemnych przestrzeniach restauracji u Malíků, czeka Państwa dalszy wolny zjazd do Bukovic i Polic nad Metują.

Ostaš zimą

Narciarska trasa biegowa "Szczeliniec"

Trasa ta znajduje się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Wytyczona jest w taki sposób, aby poruszający się nią turyści mieli możliwość dotarcia do najciekawszych zakątków Gór Stołowych.

Narciarskie trasy biegowe w Górach Stołowych

Narciarskie trasy biegowe Jamrozowi Polana k. Dusznik Zdr. i Zieleniec-Destne w Orlickich Górach

Opisane miejsca przeznaczone są dla narciarzy którzy zamierzają korzystać z dobrze przygotowanych tras w celu treningowym albo rekreacyjnym.
Uwaga!! Odcinki tras mogą być zamknięte ze względu na trening zawodników lub rozgrywane zawody.

Ośrodek Biathlonowy Jamrozowi Polana posiada trasy okrężne o różnej długości: czerwona - 3,5 km, zielona - 2,5 km, żółta - 1,3 km, niebieska - 1,0 km

Trasy biegowe Zieleniec-Destne.
W Górach Orlickich i Bystrzyckich wytyczono i oznakowano wiele tras do uprawiania narciarstwa śladowego i biegowego. Część z nich nie jest przygotowana sprzętem do ugniatania śniegu.

Zieleniec zimą

Rejony narciarstwa zjazdowego po polskiej stronie:

 1. Rejon narciarski Zieleniec
 2. Miejscowość Podgórze k. Dusznik Zdroju
 3. Miejscowość Łężyce (na trasie z Dusznik Zdr. do Karłowa)
 4. Kudowa Zdrój - dolina pod Świniem Grzbietem

Trasy zjazdowe w Zieleńcu

Rejony narciarstwa zjazdowego po czeskiej stronie:

 1. Rejon narciarski Deštne w Górach Orlickich
 2. Rejon narciarski Janovički w okolicach Broumova
 3. Machov
 4. Malé Svatonovice - Hákovna
 5. Nový Hrádek Panská strán
 6. Rejon narciarski Olešnice w Górach Orlickich
 7. Olešnice w Górach Orlickich - śnieżny park čihalka
 8. Police nad Metují - wyciąg Nebíčko
 9. Radvanice Studénka
 10. Rejon narciarski Kamenec - Teplice nad Metují
 11. Náchod - Běloves - wyciąg Brabák
 12. Náchod - Běloves - wyciąg Malinák

Wyciąg Malinák w Nachodzie